Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2019

21-22. června 2019

facebook

Realizujeme

Realizujeme

asociace Dítě a rodina
New Job New Life

partneři

Generální partner:
Innogy
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Modrá pyramida TCCM Nadační fond Albert Nadace Vodafone ČEPS Nadace Naše dítě
Partneři:
Kofola Crocodille

Nacházíte se:

Novinky

 • Podpořte svým podpisem sílu našeho hlasu!

  Hromadné dovolání spojuje hlas organizací a lidi, zainteresovaných v problematice ústavní péče o děti a mladé dospělé v České republice. Zákonodárci, sociální pracovníci, ředitelé dětských domovů, psychologové, pracovníci neziskových organizací i zástupci veřejnosti v něm svým podpisem deklarují vůli po zásadních a komplexních změnách ve státním systému péče o ohrožené děti.

  I díky vašemu podpisu bude síla našeho hlasu intenzivnější. Věříme, že společně dokážeme dětem a mladým lidem v ústavní péči zajistit lepší podmínky pro život. Děkujeme za vaši podporu.

  Chci podepsat Hromadné dovolání!

 • 14. listopadu 2019 V Sama doma nám bylo dobře, setkaly jsme se s Vladimírem Mišíkem, poseděly jsme v maskérně, daly si dobrou kávu a pak zamířily do studia. Na záznam rozhovoru se můžete podívat ceskatelevize.cz. Těší nás, že se o téma ohrožených dětí zajímají také média, bez zájmu a pozornosti se věci posouvají velmi obtížně. A teď už se těšíme na konferenci. Držte nám palce:-) Sama doma
 • 7. listopadu 2019 časopis Moderní řízení Velké díky patří redaktorce Martě Plecitá, která moc hezky vedla a pak vytvořila rozhovor s Klárou Chábovou pro časopis Moderní řízení. Ústředním tématem článku je fungování Mimo domov, spolku, který vznikl oficiálně v roce 2008. Dosud v něm působí plus mínus stále stejní lidé, přibyly i nové tváře, které velmi rychle zapluly. Nyní čeká Mimo domov další velký kus cesty a je naším velkým přáním, aby se ohroženým dětem vedlo dobře a nalezly ve svém životě milující náruč.
 • 5. listopadu 2019 "Ačkoli rádi tvrdíme, že děti jsou naše budoucnost, ve skutečnosti pro některé děti děláme velmi málo nebo skoro nic" říká vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková, která má na mysli děti žijící v dětských domovech, jejichž budoucnost je více než nejistá. "Tyto děti nezažily, jak funguje normální rodina, nevědí, jak se postavit na vlastní nohy. Samozřejmě je lepší vynaložit úsilí na prevenci a udělat vše pro to, aby se dítě do ústavu vůbec nedostalo" říká Helena Válková v tiskovém prohlášení ke konferenci Dítě v systému, které pořádáme 19. listopadu 2019. Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.
 • 24. října 2019 Zítra si půjdeme povídat s moderátorkou Kateřinou Podrazkou do Zpráv na TV Seznam. Představíme divákům naši konferenci Dítě v systému, a také se zaměříme na dětí, které opouštějí ústavní výchovu a často si neví rady se svým dospělým životem. Za Mimo domov přijde na rozhovor Klára Chábová, sraz na recepci je už v 6:30:-)
 • 18. října 2019 V sobotu 19.10. jedeme na návštěvu do DD Litoměřic, kam se moc těšíme. Pokud bude hezky, vydáme se s dětmi i ven. Lektorka Denisa povede workshop, kde dětem ukáže, jak se píší životopisy a vše s nimi nacvičí. Kačka bude malovat na obličej, Honzík povypráví nejnovější zážitky a Radim s Tamarou poví o nástrahách kyberšikany. Určitě to bude fajn sobota:-)
 • 16. října 2019 Jsme velice potěšeni, že jsme byli přizváni jako diskutující na zítřejší setkání neziskových organizací organizované Úřadem vlády. Tématem je Role nestátních neziskových organizací ve 21. století a aneb V čem jsou nezastupitelné a záštitu nad touto akcí převzala prof. JUDr. Helena Válková, CSc. Program je zajímavý a role neziskových organizací ve společnosti nezastupitelná. Budeme se těšit na nové poznatky.
 • 10. září 2019 Mimo domov pořádá kromě eventů pro děti i osvětové akce pro laickou i odbornou veřejnost a mezi ně patří také konference, které nás moc baví a vidíme v nich smysl. Náš kolega Honza Slánský sestříhal záběry z loňské konference v Ostravě, kterou měla na starosti projektová koordinátorka Petra Hamerská, tu uslyšíte a uvidíte také v sestřihu. Nyní chystáme konferenci s názvem Dítě v systému, která se bude konat 19. listopadu v Praze a již brzy vás budeme informovat o konkrétním programu i cílech této akce.
 • 9. září 2019 Ve čtvrtek 10.10. se v rámci naší filmové tour s dokumentem Dospělým ze dne na den zúčastníme Týdne náhradního rodičovství v České Lípě. Ráno promítneme film i s diskusí žákům základních škol a odpoledne pak pro širokou veřejnost. Diskuse se zúčastní jak tvůrci filmu, tak někteří z aktérů i zástupci neziskových organizací a projektů, které pomáhají mladým lidem během jejich odchodu z dětského domova či pěstounské péče do běžného života.
 • 5. září 2019 Trio Českého rozhlasu A hurá na výlet! Dva Lukášové a Libor se zítra vydají do Chlístova u Benešova, aby navštívili děti v dětském domově. Trio Českého rozhlasu má večer koncert v Lešanech, tak bude mít koncerty dva. Lukáš Dittrich si bere s sebou i saxofon, takže to bude pecka:-). Moc se těšíme!
 • 22. srpna 2019 Rádi bychom touto cestou poděkovali všem vám, kteří jste dosud pomohli a podpořili člena našeho týmu Lukáše Dolejše. Učinil ve svém životě jedno velmi zásadní a velké rozhodnutí. I když sám zažil mnoho těžkých životních situací a vyrůstal bez rodinného zázemí v dětském domově, nabídl pomocnou ruku své sestře Veronice a jejím třem malým dětem. Na naši emailovou výzvu zareagovalo mnoho z vás a kromě materiální podpory přišla Lukášovi také finanční pomoc. Děkujeme za to! Mnoho z vás se nás na Lukáše ptá, jak se má, co by potřeboval a jak se daří jemu, sestře a dětem, proto bychom tady na našem profilu, zveřejnili krátké povídání s ním, abyste věděli, jak se vše posouvá, a co Lukáše a jeho novou rodinu čeká. Pokud se naleznou mezi našimi fanoušky další, kteří by rádi vypomohli, nyní by Lukáš asi nejvíce potřeboval finance, aby mohl přečkat dobu, než mu začnou řádně chodit všechny dávky a příspěvky na děti. Pomůže každá koruna. Číslo Lukášova účtu je: 1778443018/3030 Mnohokrát děkujeme!
 • 29. července 2019 Velké poděkování! Ocenění Laskavec za měsíc červenec od Nadace Karla Janečka získala předsedkyně Mimo domov Klára Chábová: "Je mi velkou ctí, že jsem byla nominována a následně pak oceněna skvělým týmem lidí z Nadace Karla Janečka. Je to pro mne určitě signál, že kroky, které děláme pro to, aby se vedlo lépe odloženým a ohroženým dětem, jdou správným směrem. A především pak vnímám velmi silně, že toto ocenění si zaslouží každý jeden člen týmu Mimo domov. Nesmírně si vážím nasazení a odhodlanosti mých přátel z Mimo domov a doufám, že nám to spolu ještě chvíli vydrží. Moc díky!"
 • 28. července 2019 V loňském a letošním roce realizujeme díky našemu (dnes již) příteli Kamilovi Vackovi tour s filmem Dospělým ze dne na den po dětských domovech. Všechny projekce zveřejňujeme na stránkách www.dospelymzednenaden.cz. Na tour také natáčíme s našimi kamarády s Meloun production a tak vám přinášíme první krátkou reportáž, abyste nahlédli pod pokličku tohoto projektu.
  Hezké letní dny.
 • 3. července 2019 Festivalové ozvěny - jsme rádi, že se o náš festival OUT of HOME a děti z dětských domovů zajímají i média. Rozhovor Reny Horváthové s organizátory festivalu a také aktéry filmu Dospělým ze dne na den (jedno ze stanovišť) si můžete poslechnout na stopáži 10:42. Děkujeme!
 • 24. června 2019 Festival OUT of HOME je za námi a věříme, že všichni, kteří se na něm podíleli nebo se ho účastnili, nejsou zklamáni. Postupně sem budeme dávat fotografie, které pořidili naši fotografové na stanovištích, zveřejníme také výsledky zážitkové hry a ukážeme vám výtvarné a jiné kreativní počiny týmů z dětských domovů. Děkujeme všem za podporu a pomoc, a dětským domovům pak za jejich nasazení, radost a zpětnou vazbu.
 • 20. června 2019 Letošní 13tý ročník festivalu OUT of HOME se blíží a my se už tento pátek těšíme na 14 týmů z dětských domovů z celé republiky. Připraveno pro ně máme 14 zážitkových stanovišť, kdy každý tým absolvuje 3 stanoviště za den. Večer se pak v klubu FUTURUM koná slavnostní vyhlášení a nebude chybět ani velká párty s DJ Frikym a DJ Markem Sklenářem. Všichni jste zváni! OOH 2019 vizuál
 • 13. června 2019 Trio Českého rozhlasu Na výlet za dětmi do Pyšel se zítra chystá Trio Českého rozhlasu. Pojedeme odpoledne, tak doufáme, že nebudou zácpy. Bude to "triácká" premiéra, tak jsou muzikanti moc zvědaví a i krapet nervózní, zda se bude koncert dětem líbit. My už teď víme, že bude a moc jim držíme pěsti. Povezeme s sebou pár darovaných věcí. Díky patří malým skautům: Lauře a Oliverovi Pešinovým.
 • 31. května 2019 Děkujeme za velmi milé přijetí v úterním vysílání pořadu Večerní host na Radiožurnálu. S moderátorkou Zuzanou Burešovou se nám dobře povídalo a výsledek si můžete poslechnout zde. Pro Mimo domov je jednou z nejdůležitějších aktivit osvěta a jsme rádi, že osudy a příběhy dětí z dětských domovů nejsou mnoha lidem lhostejné.
 • 27. května 2019 Byli jsme pozváni na rozhovor do Českého rozhlasu - Radiožurnálu do živého vysílání. Do pořadu Večerní host Radiožurnálu se vydáme v úterý 28. května, povídání s moderátorkou Zuzanou Burešovou začíná ve 21:05. Za Mimo domov do studia dorazí Klára Chábová a Olina Mistrová, která je novopečenou maminkou. Povídat si budeme nejen o činnostech našeho spolku, ale také o osudech dětí, které nemohly vyrůstat ve svých rodinách. Moc se těšíme!
 • 23. května 2019 Wind Quintet Muzikanti si ani tento týden nedají pokoj:-D V pátek a o víkendu vyrazí Prague Philharmonia Wind Quintet na jih a pobaví děti v dětském domově v Boršově a v Žíchovci. Vezeme tam i ultra husté kousky oblečení a děkujeme Štěpánce Čepické:-)
 • 20. května 2019 Říká se, nikdy neříkej nikdy... a my už 13 let pořádáme náš srdeční projekt - festival OUT of HOME. Po každém ročníku jsme se zaříkávali, že už další rok nebude.. a přeci byl. Vždy nás těšil velký zájem o účast nejen ze strany dobrovolníků a partnerů, ale hlavně ze strany dětských domovů. Byli jsme šťastní, když jsme potkávali děti, tety a strejdy na výjezdech a měli na sobě festivalová trička..a vždy se ptali, jestli a kdy bude další ročník...
  Rádi bychom vám představili vizuál letošního ročníku a nechce se mi vůbec napsat, že to je naposledy. Zatím to tak ale vypadá, zatím se i my v týmu Mimo domov vypořádáváme s myšlenkou, že už další ročníky nebudou. Máme nyní mnoho dalších projektů, které jsou velmi důležité už proto, že vedou k systémovým změnám. A na ty se musíme soustředit. Festival je projekt, na který jsme pyšní. Podařilo se vybudovat akci, která byla přijata pozitivně a byla po ní poptávka. Stmelovala lidi, nabízela účastníkům nové profesní i lidské možnosti a hlavně, byla tady pro všechny, kteří si rádi hrají, rádi pomáhají a jsou ochotní věnovat svůj volný čas dětem, které neměly v životě to štěstí žít v milující rodině.
  Uvidíme, co bude dál. Uvidíme, co přinesou další dny a třeba se k festivalu jednou vrátíme, možná v jiné podobě, kdo ví.
  Věřte ale, že si vážíme všech lidí, kteří s námi po té cestě OUT of HOME šli, všech, kteří nás podporovali a kteří nám dodávali odvahu a chuť pokračovat. Je nám nesmírnou ctí, být v takové společnosti a my doufáme, že na té cestě budeme společně pokračovat, jen budeme hledat jiné prostředky, jak dětem ještě více pomoci...a jak jim říci, že uděláme vše proto, aby se jim dobře vedlo. V nynějším i dalším, dospělém, životě. Máme vás rádi a těšíme se na 13tý ročník. A děkujeme! Klára
  OOH 2019 vizuál
 • 16. května 2019 Wind Quintet A dnes hurá k dětem do Klánovic. Vláďa, Jirka, Vašek a 2 Honzové si pro děti připravili odpoledne plné hudby, soutěží a legrace. Naobědváme se a vyrážíme:-) Váš Prague Philharmonia Wind Quintet.
 • 6. května 2019 Wind Quintet V sobotu dorazili muzikanti do Jaroměře přesně na čas. Kačka zaskočila za hornistu Honzu Musila, který s námi jet nemohl. Katka byla v DD poprvé a určitě ne naposled. Děti z Jaroměře musíme pochválit, byly moc šikovné a aktivně se zapojovaly do soutěží a her. Děkujeme za krásné uvítání! Tento výjezd podpořili: Adámkovi, Cillerovi, Ecochardovi, Chajdovi, Králíkovi, Kubečkovi, Lichtenbergovi, Půdovi, Ratajovi, Štěpánkovi, Toulovi a Vomáčkovi. Moc děkujeme!
 • 3. května 2019 Wind Quintet V sobotu vyráží muzikanti kvinteta Prague Philharmonia Wind Quintet opět do akce. Tentokrát to bude krásná Jaroměř. Mám zprávy od paní vychovatelky, že se na koncert moc těší. Hudebníci si pro ně připravili plno soutěží a legrácek.
 • 26. dubna 2019 Velmi si vážíme toho, když se o osudy děti odcházející z dětských domovů zajímají také média. Byli jsme pozváni na rozhovor do Rádia Impuls, který se vysílal tento pátek v 18h. Za Mimo domov si s moderátorem Alanem Hejmou přišla povídat Klára Chábová. Děkujeme za prostor a zájem o téma. Rozhovor si můžete poslechnout na impuls.cz.
 • 24. dubna 2019 Máme velkou radost! Společnost ČEPS podpořila naše výjezdy do dětských domovů pro letošní rok částkou 65 000 Kč. Kromě toho, že chystáme pro děti opět workshopy se skvělým hudebním uskupením Prague Philharmonia Wind Quintet, nebudou chybět ani naše pravidelné výjezdy s lektory, dílničkami a jinými atrakcemi. Už se moc těšíme a děkujeme mnohokrát společnosti ČEPS a naší fundraiserce Katce za trpělivé vyplňování a podávání žádostí.
 • 15. dubna 2019 Tým Mimo domov začíná pomalu stavět (zatím metodicky a na papíře) Sociální Inkubátor. Více informací o tomto projektu naleznete na www.novinky.cz. Rádi bychom vytvořili v krajích funkční 'hnízda', která poskytují potřebné služby ohroženým a odloženým dětem ve chvíli, kdy se blíží jejich přechod do dospělého života. Inkubátor má za cíl, sjednotit a zkoordinovat služby, které již existují a nakombinovat je tak, aby byly pro dítě maximálně užitečné. Při tvorbě Inkubátoru vycházíme z pěti bodů našeho Memoranda. Tedy - nezbytná intenzivní psychoterapeutická péče, navázání na osobou blízkou/kamaráda/patrona ještě v dětském domově (rádi bychom nabízeli i dětem z výchovných ústavů, ohrožených bilogických rodin, pěstounských rodin), doprovázení po dosažení dospělosti (osoba blízká/kamarád/patron) orientace na trhu práce (nabídka brigády a zaměstnání), bydlení. Rádi bychom začali pilotně s Inkubátorem v Praze a Středočeském kraji. Držte nám palce. Je to velká výzva!
 • 4. dubna 2019 NGO Market V Praze a Středočeském kraji se nachází nejen 21 dětských domovů, další stovky rodin pěstounských, ale také sem míří z celé republiky mnoho dalších „ohrožených“ mladých lidí. Česká republika je jednou z posledních zemí EU, kde chybí systémové řešení podpory mladých lidí odcházejících z náhradní rodinné péče. Proto si spolek Mimo domov, který se touto problematikou dlouhodobě zabývá, vytyčil jasný cíl – nabídnout mladým dospělým chybějící služby v podobě inkubátoru Dospělým ze dne na den. Inkubátor ve vybraných krajích spojí služby na podporu mladých lidí opouštějících dětské domovy a jejich začlenění do společnosti. Nabídne jim psychoterapeutické služby, pomoc při hledání práce a bydlení, doprovázení v sociální problematice a řešení finančních otázek. Ve spolupráci s Nadací Vodafone, Středočeským krajem, Hlavním městem Prahou a senátorem Petrem Holečkem představí Mimo domov první inkubátor tohoto typu pro Prahu a Středočeský kraj ve středu 10. dubna 2019 v rámci NGO Marketu v pražském Foru Karlín, v místnosti E od 12:00 hodin. Doražte za námi, budeme se na Vás těšit.
 • 25. března 2019 Máme radost!! Náš tým Mimo se domov vstoupil loni na podzim do Laboratoře Nadace Vodafone spolu s dalšími 22 subjekty. Zúčastnili jsme se první fáze Inkubace, kde jsme absolvovali vzdělávací semináře a vymýšleli jsme kostru našeho nového projektu Inkubátor (určitě vám již brzy představíme). A nyní jsme se dostali s dalšími devíti týmy do fáze druhé - Akcelerace s tím, že jsme díky tomuto postupu získali finanční podporu od nadace ve výši 150 000 Kč. Za tyto prostředky můžeme dále vyvíjet náš projekt zaměřený na přípravu dětí na odchod. V Laboratoři tedy dále pokračujeme a nyní máme 3 měsíce na to, abychom náš produkt posunuli dále. Držte palce!
 • 20. března 2019 Wind Quintet Sympatický Prague Philharmonia Wind Quintet vyráží dnes do dětského domova v Jablonci. Tento výjezd sponzorovala úžasná dáma - moderátorka Veronika Sedláčková. Jí patří náš velký dík:-)
 • 14. března 2019 A v sobotu hurá do Frýdku Místku a to pendolinem. Bude to poprvé. Stejně jako pro nás první návštěva bezva dětí v dětském domově, které každý rok jezdí na festival Out of Home. Martina bude s dětmi hovořit o novinařině, Kuba povypráví historky z policejní práce, Terezka a její téma:kreativní psaní, Kristýna dorazí z Ostravské filharmonie a Tamara probere kyberšikanu. Moc se těšíme:-)
 • 13. března 2019 Wind Quintet V pondělí 18.03. vyrážíme na jih do Písku, kde Prague Philharmonia Wind Quintet zahraje dětem v dětském domově pro radost.Moc se těšíme. Velmi děkujeme krásným dámám: Karolíně Borecké, Lucii Dujardin-Bazier a jejich Aspira Recruitment s.r.o. za financování tohoto výjezdu.
 • 4. března 2019 Nadační fond Albert Nadační fond Albert udělil grant zástupcům Mimo domov ve výši 35.000 Kč na výjezdy Dospělým ze dne na den v roce 2019. K předání symbolického šeku došlo poslední únorový den (28.2.) v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje za účasti zástupců NF Albert, sociálního odboru Ústeckého kraje a dalších organizací a dětských domovů, kteří si také přijeli pro finanční podporu. Za Mimo domov převzali šek Roman Hrůza a Marek Landštof. Děkujeme NF Albert za dlouhodobou spolupráci a těšíme se na výjezdy do tohoto regionu.
 • 25. ledna 2019 PKF Wind Quintet PKF Wind Quintet se chystá na 'výchovňák' do DD Lety v Dobřichovicích a moc se na to těší! Zahrají tam ve čtvrtek 31.01.2019 odpoledne, hned po vysvědčení.
  Tento výjezd finančně podpořila tato prima parta s paní Evou, která DD Lety navrhla: Zaměstnanci České spořitelny z korporátního centra v Rytířské a na Budějovické. Karolína C., Dominika D., Denisa D., Marta H., Jan J., Ladislav K., Šárka K., Denisa K., Petr L., Denisa N., Pavel M., František P., Karel P., Iva G., Katka Ř., Alena S., Pavlína P., Hedvika Š., Michael T., Ondřej V., Irena V., Eva R., Veronika Š., Katka V., Marian Z., Gabriela L., Barbora H.
 • 15. ledna 2019 Jsme rádi, že se stále více hovoří veřejně o potřebách dětí, které odcházejí z dětských domovů do dospělého života. A těší nás, že přibývá lidí, kteří chtějí napomoci tomu, aby se těmto dospívajícím mladým lidem dobře vedlo a dokázali se postavit na vlastní nohy. Tento týden nás na toto téma čekají dvě akce, kam jsme byli pozváni jako přednášející/diskutující. Nejprve se vydáme na konferenci s názvem Na vlastní nohy a ve čtvrtek se účastníme kulatého stolu v poslanecké sněmovně na téma Ústavní a náhradní rodinná péče v ČR. Pěkný nový rok vám všem!
 • 20. prosince 2018 PF2019
 • 11. prosince 2018 Klára Chabová byla hostem zpravodajského pořadu Press klub na rádiu Frekvence 1. Moderátor Luboš Procházka rozebral aktuální situaci v dětských domovech - proč chybí v DD psychologové a terapeuti? Jak se mladí dospělí uplatňují na trhu práce a dokážou si sehnat bydlení? Co jim chybí po odchodu z ústavního zařízení? Moderátor zabrousil i do kontroverznějších témat, jako je názor na možnost vychovávat děti v homosexuálních párech. Rozhovor si můžete poslechnout na https://www.frekvence1.cz/audio-video/.
 • 8. prosince 2018 Konference Dospělým ze dne na den, 8.11.2018, Ostrava


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2018.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky